اصطلاحات مربوط به کاپینگ و مزه قهوه (بخش ۳)

اصطلاحات مربوط به کاپینگ و مزه قهوه (بخش ۳)

کاپینگ قهوه Coffee Cupping چیست ؟

کاپینگ قهوه یا همان چشیدن قهوه؛ یک سنت قدیمی در اروپا و آمریکا است و در اواخر قرن ۱۹ میلادی و در موج اول قهوه ؛ در آمریکا به یک کار و عملیات استاندارد در صنعت قهوه تبدیل گشت . بخش اول این مطلب را می توانید اینجا و بخش دوم را اینجا ببینید.

 

 

Floral یا عطر گل

a

این عطر شامل عطر گلهایی مثل پیچ امین الدوله، یاسمن، قاصدک و گزنه هستش. رایحه ملایم گلها در بعضی از قهوه‌ها پیدا میشه.

 

 

Fruity یا میوه ای

b

عطر و طعم میوه را داره. خیلی از قهوه‌ها نشانی از طعم میوه‌ها رو دارند، البته تعجب آور نیست که خود میوه قهوه هم شبیه میوه گیلاسه. اغلب اوقات هم اسیدیته بودن قهوه هم به میوه اون مربوط میشه. کاپرهای حرفه ای ( کسانیکه مزه قهوه رو تست میکنند) دقت میکنند که از اصطلاح «میوه ای» یا عطر میوه نارس یا بیش  از حد رسیده ،  برای بیان مزه قهوه  در زمان تست استفاده نکنند.

 

Grassy یا چمنزار

c

این عطر مربوط میشه به رایحه چمنزار، گیاهان، شاخ وبرگهای سبز، دانه‌های سبز و میوه‌های نارس.  عطر چمن که به آن عطر گیاهان سبز نیز گفته میشه، در واقع مشخصه دانه‌های قهوه‌ای است که کمتر رست شده یا کمتر خشک شده  یا اینکه آب باعث خرابی آنها شده .

 

 

 

Herbal یا گیاهی 

d

عطری مثل بویی میمونه که از چمنی که تازه درو شده، چمنهای سبز، شاخ وبرگهای سبز، دانه‌های سبز و میوه‌های نارس استشمام میشه. ویژگی گیاهی مربوط به نوعی قهوه میشه که در طی فرایند خشک کردن بیش از ۱۰ الی ۱۲ درصد رطوبت داشته باشه. همچنین رایحه گیاهی رو عطر چمنی نیز می‌گویند.

 

Hidey یا چرمی 

e

 

این نوع قهوه‌ها که بوی چرم رو می‌دهند بیشتر در قهوه‌های آفریقای جنوبی یافت میشه.

 

Instant taste یا طعم لحظه ای 

f

این ویژگی مزه بیشتر در قهوه‌های فوری خشک شده و فریز شده یافت میشه. خیلی از افراد طعم قهوه‌های فوری را مورد انتقاد قرارداده‌اند. اتفاقا قهوه‌های فوری که بطور معمول در برزیل و کلمبیا مصرف میشه، حجم بزرگی از صادرات رو در این دوکشور داره.

 

Malty یا جو

g

 

این نوع قهوه رایحه جو را دارد. اغلب به همراه غلات و نان تست مانند استفاده میشه که شامل عطر غلات، جو و نان تست است. تا حالا دقت کردین که غلات، جو و یا نان تست، بوهایی مثل دانه‌ها، طعمهای دانه‌های رست شده (مثل ذرت بوداده، گندم یا جو بوداده)، عصاره جو، نان تازه پخته شده، یا تست شده را توصیف میکنند.

 

Harsh یا تند 

یک عطر تند و ناخوشایند مثل روبوستای تلخ با کیفیت پایین رو می‌گویند.

 

 

 

ادامه دارد ….

اصطلاحات مربوط به کاپینگ و مزه قهوه (بخش ۳)